Gyenge erekció: Mi a teendő?

Gyenge erekció: mit tegyek?

A lefekvési kudarcok minden emberrel előfordulnak egyszer-egyszer – ez semmiképpen sem jelenti azt, hogy mindig orvoshoz kell fordulni.

De a szexuális együttléthez elegendő erekció hosszú távú előidézésének és fenntartásának képtelensége egy patológia – merevedési zavar – jelenlétét jelzi.

A különböző korú férfiak mintegy fele szenved merevedési zavarban. A potenciaproblémák sokféle formában jelentkezhetnek:

  • elégtelen erekció a nemi közösüléshez;
  • a korai magömlés gyakori epizódjai;
  • a pénisz feszültségének csökkenése a közösülés során és az ejakuláció hiánya;
  • az erekció teljes hiánya.

A nem megfelelő erekció nemcsak súlyos pszichológiai problémákhoz vezet a férfiaknál, hanem a testben lévő veszélyes patológiák tünete is lehet.

A pénisz normális működése

Erekció – a pénisz megnagyobbodása a corpora cavernosa véráramlásának köszönhetően. A merev pénisz elég kemény a teljes szexuális együttléthez. A folyamatot szexuális ingerlés váltja ki, de serdülőkorban spontán erekció is előfordul.

Felnőtt férfi és serdülők esetében a reggeli erekció normális – a pénisz ébredés után izgatott állapotban van.

Nincsenek konkrét normák, amelyek meghatározzák, hogy mikor következik be az izgalom, és milyen erekciót tekintünk normának. Minden a szervezet egyéni jellemzőitől függ.

Mi befolyásolja az izgalom időtartamát:

  • A pénisz fejének érzékenysége;
  • A nemi közösülés gyakorisága;
  • életkor, nemzetiség;
  • állóképesség, általános fizikai alkalmasság;
  • A gátizmok állapota és tónusa;
  • Az izgalom mértéke.

Orvosi szempontból az orgazmusig tartó erekció normálisnak tekinthető. Ebben az esetben a szexuális együttlét normális időtartama legalább 2 perc. Az átlagos közösülési idő 3-15 perc, ritkábban akár fél óra is lehet. Ugyanakkor a férfinak gyorsan helyre kell állnia egy rövid közösülés után.

A merevedési zavar belső okai

  1. A szív- és érrendszeri betegségek . A szív és az erek különböző betegségei sérüléseket okoznak az intim területen (az esetek akár 65%-a) – ischaemiás betegségek, szívritmuszavarok, magas vérnyomás, szívinfarktus utáni állapotok. Az érszűkület (érelmeszesedés) szintén nagyrészt a fallosz edényeiben rejlik. Nem véletlen, hogy egyes tudósok a potenciazavarokat a szívbetegségek előjeleinek tekintik, és azt javasolják, hogy az intim területen jelentkező problémák esetén minél előbb kezdjék meg a szívvizsgálatot. A magas koleszterinszint és a dohányzás szintén fontos, mivel károsítja az erek falát. Ezenkívül a magas vérnyomás és a szívbetegségek kezelésére használt gyógyszerek maguk is jelentős merevedési zavarokat okozhatnak.
  2. A traumatikus tényező az egyik fő tényező a tartós potenciazavarok kialakulásában. Ilyenek a medencecsontok törései, a húgycső szakadása, fejsérülések, a corpora cavernosa közvetlen sérülése, a prosztata adenomák és a rák miatt végzett műtéteket követő állapotok.
  3. Idegvezetési zavarok .

Ezenkívül van egy csoportja az okoknak, amelyek a belső elválasztó szervek rendellenességével kapcsolatosak (endokrin okok): A perifériás erek és idegek károsodásához vezető cukorbetegség, pajzsmirigyzavar és elhízás. Szintén fontos a tesztoszteronszint csökkenése, ami szintén az életkor, a fáradtság, a hormonális egyensúlyhiány miatt következik be.

A merevedési zavar oka lehet a húgyúti szervek gyulladásos betegségei (prosztatagyulladás, hólyaghurut, húgycsőgyulladás).

Pszichológiai okok

Pszichológiai okok

Különböző betegségek és állapotok okozhatják a merevedési zavar kialakulását. A potenciával kapcsolatos problémák azonban leggyakrabban pszichogén tényezők hátterében jelentkeznek.

Miért alakul ki pszichológiai impotencia:

  1. Első találkozás szindróma. A potenciaproblémák az új partnerrel való szex közbeni erős izgalomból adódnak.
  2. Sikertelen első szexuális találkozás. Az első kudarc gyakran vezet a szexuális élet problémáinak kialakulásához.
  3. Óvszer használata. Sok férfi sok stresszt él át öltözködés közben.
  4. Gyermekkori trauma, helytelen szexuális nevelés.
  5. Félelem a csalódástól vagy attól, hogy nem elégíti ki a partnerét.
  6. Elégedetlenség a pénisz méretével. A férfiak biztosak benne, hogy ez a tény befolyásolja a szexuális élet minőségét. De nem így van.
  7. A nő érdektelensége, gúnyolódása.

A szexuális impotencia gyakori stressz, depresszió hátterében áll.

Gyógyszerek szedése

Egyes gyógyszerek, amelyeket egy férfinak folyamatosan szednie kell, merevedési zavarokat okozhatnak.

Mely gyógyszerek negatív hatással vannak a hatékonyságra:

  • Fájdalomcsillapítók;
  • Epilepszia, artériás magas vérnyomás, gyomorfekély kezelésére használt gyógyszerek;
  • Nyugtatók és antidepresszánsok;
  • Vízhajtók.

Ha a gyógyszerek mellékhatásai súlyosak, forduljon orvosához. Meg kell próbálnia megváltoztatni a testtartását, meghosszabbítani vagy lerövidíteni az előjáték idejét.

Egyéb okok

A szexuális izgalom összetett folyamat, amelyet különböző tényezők befolyásolnak. Az erekció hiányának okai a szív- és érrendszeri és idegrendszeri szervek működési zavaraihoz kapcsolódhatnak.

Ami hatékonysági problémákhoz vezethet:

  • Arteriális hipertónia, az erek szűkülése és elzáródása az érelmeszesedés során, károsodott szívizomfunkció;
  • Endokrin patológiák – cukorbetegség, olyan betegségek, amelyekben a tesztoszteronszint csökken;
  • Az agy és a gerincvelő betegségei – az idegimpulzusok továbbítása az ingerületátviteli központok felé zavart szenved;
  • Alváshiány, túlhajszoltság;
  • Kiegyensúlyozatlan étrend.

A merevedési zavarok gyakran a mozgásszegény életmód, a dohányzás és az alkoholfogyasztás mellett jelentkeznek. A potenciaproblémák gyakran a rendszeres szexuális aktivitás hiányának vagy a fokozott szexuális aktivitásnak az eredménye.

Jellemző tünetek

A WHO statisztikái szerint a merevedési zavar a 21 év feletti férfiak 10%-ánál, és a 60 év feletti férfiak egyharmadánál fordul elő. És ez a szám folyamatosan emelkedik. Ugyanakkor a férfiaknak csak 22%-a kér szakmai tanácsot orvosától, és ennek a számnak csak 36%-a követi a javasolt kezelést. A legtöbben független kísérleteket tesznek a probléma megoldására kétes hatású, nem bizonyítottan hatékony gyógyszerek alkalmazásával. Ez a megközelítés a legjobb esetben is csak rövid távú hatású, legrosszabb esetben pedig a szexuális funkció teljes összeomlásához vezet. Annak elkerülése érdekében, hogy kitegye magát a visszafordíthatatlan változások és a szexuális képtelenséggel kapcsolatos súlyos komplexusok kockázatának, a következő figyelmeztető jelek megjelenésekor találkozót kell kérnie egy urológussal:

  • Az erekció hiánya reggel;
  • Gyorsított magömlés;
  • Képtelenség a teljes erekció elérésére maszturbáció közben;
  • Az erekció kezdetének lelassulása még erős szexuális izgalom esetén is.

A merevedési zavarok osztályozása és fejlődési szakaszai

A merevedési zavarok osztályozása:

Pszicho-függő:

Közös forma:

  • A fogékonyság általános zavara;
  • a libidó kezdeti hiánya;
  • a szexualitás korral összefüggő hanyatlása;
  • a libidó általános megsértése;
  • krónikus betegség;

Helyzetfüggő:

a szexuális partnerrel kapcsolatban:

  • A libidó megsértése egy adott partner felé;
  • A libidó hiánya a tárgy preferenciái felé;
  • A libidó elfojtása a partnerrel való konfliktusos kapcsolattal kapcsolatban;

Kétségek a képességeikkel kapcsolatban:

  • Diszfunkció (gyors magömlés);
  • Kudarcra való várakozás (kétségek az erekció kialakulásával, az erekció fenntartásának képességével kapcsolatban);

Krónikus stressz:

  • Patologikus hangulat (házastárs, rokon elvesztése, elbocsátás a munkahelyről).

Szerves elváltozásokkal járó merevedési zavarok:

  • érrendszeri;
  • neurogén
  • anatómiai;
  • hormonális;
  • orvosi.

Polietiológiai merevedési zavar .

Hogyan lehet helyreállítani az erekciót

Ha problémái vannak a potenciával, urológushoz kell fordulnia. A vizsgálat után az orvos azonosítja a merevedési zavar okait, és elmondja, hogyan kezelheti az impotenciát. Ezenkívül szükség lehet endokrinológus, kardiológus vagy pszichoterapeuta felkeresésére is.

Hogyan lehet javítani az erekciót:

Szedjen vitaminkomplexeket a férfiak egészségének javítása érdekében. A jó erekcióhoz B-vitaminokra, aszkorbinsavra, magnéziumra, szelénre és cinkre van szükség.

Kerülje a stresszes helyzeteket.

Aludjon legalább 7 órát.

Utasítsa el a rossz szokásokat.

Gyakorlat. Először végezzen reggeli gyakorlatokat, sétáljon legalább 30 percet minden nap.

Fogyasszon fehérjetartalmú ételeket, zöldségeket és gyümölcsöket. A sült, sós, zsíros ételek negatívan hatnak az erek állapotára, ami potenciaproblémákhoz vezet.

Ha van súlyfelesleg, akkor meg kell szabadulnia tőle.

A szexuális élet diverzifikálása, de nem a szexuális partnerek gyakori változása miatt.

A fizikai aktivitásnak mérsékeltnek kell lennie. A túlhajszoltság és a mozgásszegény életmód egyaránt káros a férfiak egészségére.

Ha az erekció eltűnt, a stimulánsok kiválasztását óvatosan kell megközelíteni. A legtöbb gyógyszernek számos ellenjavallata, mellékhatása van, és függőséget okoz. A gyógyszerek nem szüntetik meg az impotencia okait, de átmeneti stimuláló hatásuk van. Orvosi központunkban impotencia kezelést biztosítunk. Kérjen időpontot egy kezdeti konzultációra.

Az erekció hiánya ok arra, hogy orvoshoz forduljon. A krónikus impotencia hátterében húgycsőgyulladás, prosztatagyulladás, hólyaghurut, adenóma és prosztatarák alakul ki.

Gyógyítható-e a merevedési zavar?

A férfiak impotenciájának kezelése összetett, és szükségszerűen figyelembe kell vennie az okot. A diagnózishoz orvoshoz – szexológushoz – kell fordulnia. Megvizsgálja a nemi szerveket, érdekes kérdéseket tesz fel az erekció jellegéről és gyakoriságáról, és előírja a szükséges vizsgálatokat is: Duplex ultrahang és a pénisz számítógépes tomográfiája, reográfia stb.

Az érrendszeri impotenciát az ereket tágító gyógyszerek segítségével kezelik. Tesztoszteronhiány esetén megfelelő helyettesítő gyógyszereket írnak fel. Az 5. típusú foszfodiészteráz-gátlók jó hatással vannak az idősebb férfiak merevedési zavarainak kezelésére. Ezek elősegítik az erekciót, de nem befolyásolják a probléma természetét.

A gyógyszeres kezelés mellett a következőket alkalmazzák:

Pszichoterápia;

Vákuumterápia;

Masszázs;

Mozgásterápia.

Orvosi kezelés

Az erekció helyreállítását gyógyszerek segítségével a 20. század második felében fejlesztették ki. Ma a gyógyszerpiac hatékony gyógyszereket kínál a betegeknek, amelyek befolyásolják a pénisz vérrel való feltöltésének endokrin tényezőit. Ilyen kezelést csak urológus vagy andrológus írhat fel, miután megtalálták a merevedési zavar okát.

Felírt gyógyszerek

PDE5-gátlók, amelyek növelik a nitrogén-oxid hatását és javítják a pénisz merevedési szövetének vérellátását.

Gyógynövénygyógyászat. Egyes tanulmányok szerint a ginseng pozitív hatással van a férfi nemi szervek működésére.

Injektálható készítmények a simaizmok ellazítására. Ezek a papaverin és az alprostadil.

Hormonpótló terápia tesztoszteronhiány esetén.

Sok gyógyszer csak átmeneti hatással bír, ezért a fő feladat az impotencia okának eltávolítása. A betegeknek figyelembe kell venniük bizonyos gyógyszerek mellékhatásait is, amelyek befolyásolják a szív- és érrendszer állapotát.

Egyéb korrekciós módszerek

Az impotencia kezelésének modern megközelítése nem korlátozódik a gyógyszerekre. Az állapot azonosított etiológiájától függően az orvos sebészeti beavatkozást írhat elő a beteg számára, amelynek célja az anatómiai hiba eltávolítása vagy mesterséges anyag beültetése. Az érsebészet ritkán állítja helyre az erekciót, de az artériák és vénák szerves károsodása esetén ez a kezelés lehet az egyetlen kiút.

Modern korrekciós módszerek

Vákuumos eszközök használata a pénisz vérellátásához. Ez a kezelési módszer csak átmeneti javulást eredményez az erekcióban, ezért a pumpákat közvetlenül a szexuális együttlét előtt kell használni.

Műanyag és felfújható protézisek, amelyek a pénisznek meghatározott formát adnak. A szexuális együttlét során a páciens képes önállóan nyújtani a péniszt, ami lehetővé teszi a pénisz hüvelybe történő behelyezését.

Az erek reszekciója, a corpora cavernosa átjárhatóságának helyreállítása és a sebészeti beavatkozás egyéb módszerei.

Az impotencia kezelésének további módszerei közé tartozik a pszichoterápia. A depresszió és a szorongás pszichotróp gyógyszerek segítségével történő enyhítése eltávolítja a betegség közös kiváltó okát, és az ezt követő pszichológiai korrekció jótékony hatással van a beteg társadalmi interakcióira.

Megelőzés

Megelőzési módszerek:

Legalább évente egyszer urológus vagy andrológus által végzett vizsgálat;

A szív- és érrendszer, az idegrendszer és az endokrin rendszer rendszeres vizsgálata, ha indokolt;

Életmódjavítás: fogyás, rendszeres testmozgás, a zsíros ételek, az alkohol és a cigaretta kerülése;

Az urogenitális rendszer gyulladásos betegségeinek kezelése;

Szorongás, depresszió és egyéb érzelmi zavarok pszichoterápiás kezelése;

normális szexuális élet.

Az impotencia tehát polietológiai állapot. A fiatal férfiak merevedési zavarát az életminőség jelentős romlása kíséri, de a modern terápiás módszerek gyorsan és megbízhatóan megszüntethetik a patológia okát.

About the Author

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

You may also like these